Shell Franczyza

Sprzedawcy paliw we Francji ograniczą marże

Paliwa we Francji w ostatnim czasie bardzo drożeją na stacjach i kosztują nawet 2 euro za litr. Rząd wezwał dystrybutorów do ograniczenia marż i kilku z nich odpowiedziało pozytywnie.

We koncern TotalEnergies, który zarządza jedną trzecią stacji benzynowych we Francji, ogłosił przedłużenie limitu cenowego na poziomie 1,99 euro za litr benzyny i oleju napędowego w swoich 3400 stacjach, także po 31 grudnia, aż do spadku cen. Właściciele stacji przy supermarketach zapowiedzieli sprzedaż paliw bez narzucania marży. Grupa Casino będzie to robić w każdy weekend, łącznie z piątkiem, od 1 września do 22 października. Intermarché będzie przeprowadzał takie akcje w ostatnie weekendy każdego miesiąca.

Minister Pannier-Runacher podziękowała firmom i poinformowała, że spodziewa się kolejnych takich zapowiedzi od pozostałych dystrybutorów paliw.
Słowa kluczowe:

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023