MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Saudi Aramco nie zmniejszy dostaw ropy do Azji w październiku

Co najmniej pięciu odbiorców ropy Saudi Aramco w Azji Północnej otrzymało powiadomienia, że ropa zostanie im dostarczona zgodnie z zobowiązaniami kontraktowymi, niezależnie od ograniczenia wydobycia ropy zapowiedzianego przez Arabię Saudyjską.

W kontekście wypowiedzi Królestwa Arabii Saudyjskiej o dobrowolnym zmniejszeniu wydobycia ropy o 1 mln baryłek dziennie do końca tego roku koncern naftowy Saudi Aramco zapowiedział, że nie zamierza ograniczać dostaw do klientów w Azji – podała agencja Reutera.

Źródła zaznajomione z sytuacją podają, że co najmniej pięciu klientów Saudi Aramco w Azji Północnej otrzymało od firmy powiadomienia, że zgodnie z umowami w październiku dostawy ropy naftowej utrzymają się w określonych ilościach.

Arabia Saudyjska może mieć pewien bufor produktu dostępnego w dostawach, bowiem część koncernów rafineryjnych z Chin zmniejszyło zamówienia arabskiej ropy w tym roku, ze względu na wysokie ceny.
Słowa kluczowe:

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023