MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Cena benzyny w USA może wzrosnąć o dolara za galon

Ceny benzyny w USA idą w górę w tzw. pasie kukurydzy, a na niektórych stacjach benzynowych mogą wzrosnąć nawet o 1 USD za galon, ostrzegł w czwartek szef działu analiz w serwisie GasBuddy.

Patric De Haan z GasBuddy apelował do Agencji Ochrony Środowiska o jak najszybsze wydanie zwolnień dla paliw w związku ze gwałtownym wzrostem cen hurtowych benzyny w Oklahomie, Missouri, Dakocie Południowej, Dakocie Północnej, Nebrasce, Montanie i Kansas.

W ocenie serwisu GasBuddy ogromny wzrost cen na tym obszarze może spowodować wzrost średniej krajowej ceny benzyny o kilka centów, dodał De Haan, bo ceny tankowania już osiągnęły najwyższy poziom sezonowy od ponad dekady. Według opublikowanych w czwartek danych AAA, aktualna średnia cena galona benzyny w Stanach Zjednoczonych wynosi 3,803 USD, w porównaniu z 3,764 USD w tym samym czasie w roku ubiegłym.

Kierowcy w Wielkiej Brytanii również przeżywają szok na stacjach benzynowych, ponieważ ceny benzyny i oleju napędowego odnotowały największy miesięczny wzrost od 23 lat wraz ze wzrostem cen ropy naftowej.
Słowa kluczowe:

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023