Francuzi chcą utrzymania górnego limitu cen paliw

Francuski minister finansów Bruno Le Maire powiedział, że chce, aby francuski gigant naftowy TotalEnergies utrzymał górny limit cen paliw po 31 grudnia, dodając, że jego priorytetem jest przyspieszenie walki z inflacją.

Le Maire powiedział także stacji radiowej Franceinfo, że inflacja we Francji spada, ale niewystarczająco szybko. Minister doprecyzował, że kwestia decyzji dotyczącej cen paliw należy do dyrektora generalnego TotalEnergies Patricka Pouyanne’a, ale docenia to, że koncern w ciągu ostatnich kilku miesięcy kształtuje ceny biorąc pod uwagę trudną sytuację społeczeństwa.

Pouyanne powiedział w zeszłym tygodniu, że TotalEnergies, który pod koniec sierpnia ogłosił, że przedłuży do końca tego roku górny limit cen paliw na poziomie 1,99 euro za litr, może rozważyć stosowanie tego rozwiązania także w 2024 roku.

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023