Shell Franczyza

OPEC+ raczej nie zmieni polityki naftowej

Agencja Reutera rozmawiała z pięcioma delegatami grupy producentów ropy i ustaliła, że OPEC+ na poniedziałkowym spotkaniu prawdopodobnie będzie trzymał się istniejącego porozumienia w sprawie ograniczenia wydobycia ropy.

OPEC+ raczej nie zmieni polityki naftowej
W ostatnich dniach ceny ropy Brent odbiły się po spadku do 15-miesięcznych minimów i osiągnęły pułap 80 USD za baryłkę.

OPEC+, który obejmuje Organizację Krajów Eksportujących Ropę Naftową i sojuszników, ma odbyć w poniedziałek wirtualne spotkanie swojego ministerialnego panelu monitorującego, w skład którego wchodzą m.in. Rosja i Arabia Saudyjska.

Jeden z delegatów powiedział agencji Reutera, że trudno spodziewać się zmiany obecnej sytuacji, inny dodał, że ograniczenia Kurdystanu i ostatnie spadki cen nie były wystarczająco ważne, aby wpłynąć na ogólną ścieżkę polityki OPEC+ na 2023 rok. Pozostali delegaci OPEC+ również stwierdzili, że jakiekolwiek zmiany w polityce są mało realne. Po tych rozmowach kolejne spotkanie OPEC+ odbędzie się w czerwcu. Minister energii Arabii Saudyjskiej powiedział już wcześniej, że OPEC+ będzie trzymał się obniżonego w listopadzie ubiegłego roku celu do końca 2023 r.
Słowa kluczowe: