MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

USA mogą w tym roku odkupić ropę do rezerwy strategicznej

Stany Zjednoczone mogą rozpocząć skup ropy naftowej do Strategicznych Rezerw Ropy Naftowej pod koniec tego roku, powiedziała sekretarz ds. energii Jennifer Granholm.

USA mogą w tym roku odkupić ropę do rezerwy strategicznej
Po ubiegłorocznej sprzedaży 180 milionów baryłek, która doprowadziła poziom zapasów do najniższego poziomu od 1983 r., Biały Dom w październiku ubiegłego roku zapowiedział chęć uzupełnienia rezerw ropy, gdy ceny osiągną poziom 67-72 USD za baryłkę lub mniej.

Ceny ropy w USA w tym miesiącu dotarły do tego przedziału, ale administracja nie podjęła żadnych kroków, w kierunku odkupu rezerw. W zeszłym tygodniu sekretarz ds. energii Jennifer Granholm powiedziała ustawodawcom podczas przesłuchania w Izbie Reprezentantów, że trudno będzie wykorzystać tegoroczne stosunkowo niskie ceny do uzupełnienia rezerwy, co wzbudziło obawy o bezpieczeństwo energetyczne.

We wtorek podczas wizyty w Portoryko Granholm przekazała agencji Reutera, że zakupy ropy na uzupełnienie SPR mogą rozpocząć się pod koniec 2023 roku, pod warunkiem, że cena ropy będzie satysfakcjonowała administrację USA, ale jednocześnie zaznaczyła, że uzupełnienie całej brakującej pojemności rezerw będzie niemożliwe w ciągu jednego roku.