MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Uzupełnienie strategicznych rezerw ropy zajmie Stanom Zjednoczonym kilka lat

Stanom Zjednoczonym potrzebne będzie kilka lat, aby uzupełnić strategiczne rezerwy ropy naftowej, które uległy zmniejszeniu w wyniku interwencji surowcowych — powiedziała sekretarz ds. energii Jennifer Granholm.

Uzupełnienie strategicznych rezerw ropy zajmie Stanom Zjednoczonym kilka lat
Przemawiając na przesłuchaniach budżetowych w Kongresie, Jennifer Granholm wyjaśniła, że w tym roku administracji trudno będzie skorzystać z tak niskich cen jak oczekuje się dla odbudowy rezerw. Sekretarz ds. energii podkreśliła, że administracja chce zaoszczędzić pieniądze podatników. Podkreśliła, że celem władz jest odkupienie ropy i uzupełnienie jej stanów w magazynach. USA sprzedało zgromadzony w nich surowiec średnio po 94 USD za baryłkę i teraz celem administracji jest odkupienie rezerw za mniej niż 72 USD. Granholm zapewniła, że władze USA zrobią to w ciągu najbliższych kilku lat.

W zeszłym roku prezydent USA Joe Biden zezwolił na interwencyjną sprzedaż rezerw w wysokości 180 milionów baryłek, aby obniżyć krajowe ceny benzyny i został skrytykowany przez przeciwników politycznych za niepotrzebne wyprzedaż zapasów strategicznych.