Shell Franczyza

Uzupełnienie strategicznych rezerw ropy zajmie Stanom Zjednoczonym kilka lat

Stanom Zjednoczonym potrzebne będzie kilka lat, aby uzupełnić strategiczne rezerwy ropy naftowej, które uległy zmniejszeniu w wyniku interwencji surowcowych — powiedziała sekretarz ds. energii Jennifer Granholm.

Uzupełnienie strategicznych rezerw ropy zajmie Stanom Zjednoczonym kilka lat
Przemawiając na przesłuchaniach budżetowych w Kongresie, Jennifer Granholm wyjaśniła, że w tym roku administracji trudno będzie skorzystać z tak niskich cen jak oczekuje się dla odbudowy rezerw. Sekretarz ds. energii podkreśliła, że administracja chce zaoszczędzić pieniądze podatników. Podkreśliła, że celem władz jest odkupienie ropy i uzupełnienie jej stanów w magazynach. USA sprzedało zgromadzony w nich surowiec średnio po 94 USD za baryłkę i teraz celem administracji jest odkupienie rezerw za mniej niż 72 USD. Granholm zapewniła, że władze USA zrobią to w ciągu najbliższych kilku lat.

W zeszłym roku prezydent USA Joe Biden zezwolił na interwencyjną sprzedaż rezerw w wysokości 180 milionów baryłek, aby obniżyć krajowe ceny benzyny i został skrytykowany przez przeciwników politycznych za niepotrzebne wyprzedaż zapasów strategicznych.