MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Rosnieft chce zwiększyć liczbę wspólnych projektów z CNPC

Rosnieft już współpracuje z CNPC w zakresie wspólnych projektów dla produkcji na Syberii Wschodniej i Zachodniej, ale lista takich inwestycji może się zwiększyć.

Rosnieft chce zwiększyć liczbę wspólnych projektów z CNPC
Rosnieft współpracuje z CNPC od ponad dwóch dekad. Oprócz dostaw ropy dla chińskiego koncernu, które łącznie wyniosły ponad 400 mln ton, Rosnieft współpracuje z China National Corporation w zakresie wspólnych projektów wydobycia na Syberii Wschodniej i Zachodniej. Ponadto chińska firma świadczy usługi na polach naftowych dla Rosnieftu. Firmy mają nawet wspólne projekty w zakresie ograniczania emisji dwutlenku węgla.

Chęć zwiększenia liczby wspólnych działań z CNPC wyraził szef Rosnieftu Igor Sieczin na spotkaniu z wiceprezesem CNPC, prezesem PetroChina Huang Yongzhangiem. Rosnieft współpracuje także z innymi chińskimi firmami naftowymi i gazowymi: razem z Sinopec tworzą spółkę joint venture w Udmurcji, Beijing Gas posiada 20 proc. udziałów w Verkhnechonskneftegaz, wschodniosyberyjskiej spółce zależnej Rosnieftu. Ponadto Rosnieft podpisał porozumienie z kilkoma firmami na zaprojektowanie centrum energii wiatrowej o mocy do ok. 200 MW w projekcie Vostok Oil.
Słowa kluczowe: