MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

TotalEnergies sprzedaje detaliczną sieć stacji benzynowych w Niemczech i Holandii

Nabywcą jest kanadyjska firma Alimentation Couche-Tard, która zostanie także partnerem w sieci stacji benzynowych w Belgii i Luksemburgu.

TotalEnergies sprzedaje detaliczną sieć stacji benzynowych w Niemczech i Holandii
Francuska TotalEnergies i kanadyjska Alimentation Couche-Tard (prowadząca sieć sklepów ogólnospożywczych „Couche-Tard”) podpisały umowy, na mocy których francuska firma sprzedaje swoją sieć stacji benzynowych w Niemczech i Holandii, a także tworzy spółkę joint venture z kanadyjskim partnerem (40 proc. z TotalEnergies i 60 proc. z Alimentation Couche-Tard) w Belgii i Luksemburgu do zarządzania stacjami benzynowymi w tych krajach, podał TotalEnergies.

W Belgii i Luksemburgu TotalEnergies jest liderem rynku z 619 stacjami benzynowymi, a doświadczenie Couche-Tard przyspieszy transformację tych aktywów poprzez maksymalizację sprzedaży pozapaliwowej. W Niemczech francuska firma sprzeda 1198 stacji paliw, w Holandii – 392. Stacje paliw będą działać pod marką TotalEnergies jeszcze przez co najmniej 5 lat. W tym czasie TotalEnergies będzie dla nich dostarczać paliwo ze swoich rafinerii w Antwerpii ( Belgia) i Leuna (Niemcy). Oprócz sieci stacji paliw umowa obejmuje obsługę segmentu B2B za pomocą kart paliwowych.

Kwota transakcji nie została ujawniona, a finalizacja transakcji planowana jest do końca 2023 roku.