MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Czy przemysł naftowy pozostanie bez inwestycji?

Umowa OPEC+ zapewnia stabilność i równowagę na światowym rynku ropy naftowej, w przeciwieństwie do amerykańskiej ustawy NOPEC, która tylko zwiększy niepewność i zwiększy zmienność cen ropy, powiedział minister ds. ropy Kuwejtu Badr al-Mullah w wywiadzie prasowym.

Czy przemysł naftowy pozostanie bez inwestycji?
Badr al-Mullah dalekowzrocznym określił decyzję o zmniejszeniu wydobycia ropy przez kraje uczestniczące w porozumieniu OPEC+ o 2 mln baryłek do końca 2023 roku. 

Kuwejcki minister ds. ropy wypowiadając się przeciwko amerykańskiej ustawie NOPEC, powiedział, że jego wdrożenie mogłoby zaostrzyć i tak już trudną sytuację inwestycjami w przemyśle naftowo-gazowym, a to z kolei niesie ze sobą ryzyko dla podaży na rynku. Podkreślił, że takich sytuacji, które niosą ze sobą ryzyko, należy unikać zarówno w interesie krajów produkujących jak i konsumujących.  Ustawa antykartelowa przewiduje prawo administracji USA do pozywania członków OPEC i OPEC+ i do wprowadzania wobec nich ograniczeń. Dokument uznaje za nielegalne wszelkie wspólne działania innych krajów mające na celu wywieranie wpływu na rynek i ceny ropy.