MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Shell odkupuje 39 słoweńskich stacji od MOL-a

Węgierska firma naftowo-gazowa MOL podpisała umowę sprzedaży Shellowi 39 stacji paliw w Słowenii, ale finalizacja transakcji, z których część należy do sieci OMV Slovenia, wymaga pozwolenia na przejęcie - poinformował w oświadczeniu MOL Slovenia.

Shell odkupuje 39 słoweńskich stacji od MOL-a
Poprzez transakcję MOL potwierdza swoje zobowiązanie do spełnienia wszystkich wymogów dotyczących konkurencyjności rynkowej określonych przez Komisję Europejską i wyraża gotowość do sfinalizowania przejęcia 92,25 proc. udziałów w OMV Slovenia w nadchodzących miesiącach, poinformował MOL Slovenia.

Wcześniej chorwacka grupa naftowo-gazowa INA poinformowała, że wraz ze swoim głównym udziałowcem, MOL, jest o krok bliżej przejęcia OMV Slovenia. INA i MOL w 2021 roku podpisały umowę przejęcia 92,25 proc. udziałów OMV w OMV Slovenia. Ponieważ transakcja wymaga zgody na fuzję, grupa MOL sprzedaje teraz 39 swoich stacji paliw w Słowenii, aby umożliwić przejęcie.

OMV Slovenia obsługuje sieć 120 stacji paliw w Słowenii. Transakcja przejęcia obejmuje również działalność hurtową. INA obecnie posiada 7,75 proc. udziałów w OMV Slovenia. W ramach umowy z MOL chorwacka spółka zwiększy swój udział w spółce słoweńskiej do 33 proc.