Shell Franczyza

Francuskie terminale LNG i rafinerie znów strajkują

Zakłócenia po strajku przeciwko planowanym przez francuski rząd reformom emerytalnym we francuskich rafineriach i magazynach przedłużyły się na kolejny tydzień, zablokowane są też terminale LNG.

Francuskie terminale LNG i rafinerie znów strajkują
Związki zawodowe wezwały do przedłużenia strajków, aby wyrazić sprzeciw wobec planów prezydenta Emmanuela Macrona dotyczących podniesienia wieku emerytalnego o dwa lata do 64 lat.

Co najmniej siedem statków LNG płynących do Francji zmieniło kurs do terminali w Wielkiej Brytanii, Holandii i Hiszpanii od rozpoczęcia akcji strajkowej. Oczekuje się, że trzy terminale LNG obsługiwane przez Elengy, spółkę zależną Engie, pozostaną zablokowane do 21 marca, powiedział rzecznik firmy.

Jeśli chodzi o rafinerie, to 42 proc. personelu operacyjnego strajkowało w zakładach TotalEnergies – poinformował w środę rzecznik firmy dodając, że dostawy produktów rafineryjnych zostały częściowo zablokowane, ale kontynuowano działalność rafineryjną.

Rafineria Fos w południowej Francji, obsługiwana przez spółkę zależną ExxonMobil, Esso, również wznowiła strajk w środę, powiedział agencji Reutera przedstawiciel związku.
Słowa kluczowe: