MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Sektor łupkowy zwiększa inwestycje, ale nie produkcję

Amerykańscy producenci ropy łupkowej planują przyciągnąć znaczne inwestycje kapitałowe w 2023 r., ale nie doprowadzi to do tak samo znaczącego wzrostu produkcji, jak to miało miejsce w poprzednich okresach aktywnego inwestowania w branżę, podaje dziennik ‘’The Wall Street Journal’’.

Sektor łupkowy zwiększa inwestycje, ale nie produkcję
Firma EOG Inc. zamierza wydać w 2023 roku o 1,4 mld USD więcej niż rok wcześniej, spodziewając się wzrostu produkcji o 3 proc. w tym roku. Pioneer Natural Resources Co. zwiększy budżet o prawie 1 miliard USD. Jednocześnie firma przewiduje, że będzie w stanie zwiększyć produkcję o niecałe 7 proc. w stosunku do 2022 roku. Marathon Oil Corp., który planuje zwiększyć nakłady inwestycyjne o 35 proc., spodziewa się, że jego produkcja w tym roku utrzyma się na poziomie roku poprzedniego.

Zdaniem amerykańskiego dziennika potencjał wzrostu producentów łupków jest ograniczony.

„The Wall Street Journal” przypomniał, że w okresie niskich cen w latach 2014-2016 spółki łupkowe popadły w duże długi i zostały zmuszone do cięcia kosztów. Teraz sektor ponownie przyspiesza inwestycje, ale pójdą nie na zwiększenie produkcji, lecz na jej utrzymanie.
Słowa kluczowe: