MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

TotalEnergies ma za sobą najlepszy rok

Francuski koncern naftowy podwoił swój zysk netto w 2022 r. do rekordowego poziomu 36,2 mld USD i ogłosił wzrost dywidend i wykupu akcji po najlepszych rocznych wynikach firmy w historii. Spółka ma także gotowość do obniżenia cen paliw na francuskich stacjach.

TotalEnergies ma za sobą najlepszy rok
TotalEnergies to kolejna firma wśród gigantów naftowych takich jak Chevron, Exxon, BP, Shell czy Equinor, która odnotowała w 2022 r. rekordowe zyski.

Francuski gigant odnotował w środę 36,2 mld dolarów skorygowanego dochodu netto za 2022 r., to dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Było to możliwe dzięki wyższej produkcji ropy i gazu, wyższym cenom i skokowi sprzedaży LNG. Dziennik „Le Figaro” napisał, że zysk koncernu byłby wyższy, ale TotalEnergies wykluczył 14,8 mld strat księgowych związanych ze stopniowym wycofywaniem się z działalności w Rosji.

Patrick Pouyanné, w kuluarach po prezentacji rocznych wyników swojej grupy, powiedział, że TotalEnergies ma gotowość ponownie zastosować rabat przy dystrybutorze, jeśli ceny paliw, w szczególności oleju napędowego, przekroczą dwa euro za litr. Minionej jesieni grupa zastosowała zniżkę w wysokości 20 centów na litrze. Ten gest wobec francuskich konsumentów kosztował firmę w 2022 roku 550 mln euro.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy