MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Możliwe niedobory energii

Minister energetyki Arabii Saudyjskiej książę Abdulaziz bin Salman ostrzegł w sobotę, że sankcje i niedoinwestowanie w sektorze energetycznym mogą skutkować niedoborem dostaw energii.

Możliwe niedobory energii
Unia Europejska nałożyła szereg sankcji na Rosję, zmniejszając eksport rosyjskiej energii, a inne państwa zachodnie również nałożyły środki, starając się jeszcze bardziej ograniczyć zdolność Moskwy do finansowania wojny na Ukrainie.

W odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób sankcje wpłynęłyby na rynek energii, bin Salman powiedział na konferencji branżowej w Rijadzie, że wszystkie te tak zwane sankcje, embarga, brak inwestycji, mogą doprowadzić do braku dostaw energii, kiedy są one najbardziej potrzebne.

Abdulaziz bin Salman powiedział, że Arabia Saudyjska pracuje nad wysłaniem na Ukrainę LPG, który jest najczęściej używany jako paliwo do gotowania i ogrzewania.

Zapytany, jakie wnioski wyciągnięto z dynamiki rynku energii w 2022 r., książę Abdulaziz powiedział, że najważniejszą kwestią dla reszty świata jest „zaufanie OPEC+”.
Słowa kluczowe: