MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

ADNOC przedłuża rozmowy w sprawie zakupu akcji Gunvor

Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) i trader surowcowy Gunvor Group przedłużają rozpoczęte latem ubiegłego roku rozmowy w sprawie wyłączności na zakup części akcji firmy handlowej.

ADNOC przedłuża rozmowy w sprawie zakupu akcji Gunvor
ADNOC planuje nabyć mniejszościowy pakiet akcji Gunvor. Początkowo zakładano, że strony będą mogły dojść do porozumienia przed końcem grudnia. We wrześniu poinformowano, że ADNOC bada możliwość przejęcia zarówno całej firmy, jak i jej udziałów.

ADNOC, który odpowiada za około 4 proc. dostaw ropy na rynek światowy, dąży do dywersyfikacji źródeł dochodów i budowy własnego biznesu handlowego. Firma planuje w tym roku otworzyć swoje pierwsze biuro w Szwajcarii w ramach swojego planu ekspansji handlowej.

W międzyczasie Gunvor stara się zebrać fundusze na dalszy rozwój. Spółka jest jednym z największych handlowców ropą i produktami ropopochodnymi, a także ważnym graczem na rynku skroplonego gazu ziemnego. W pierwszej połowie 2022 r. Gunvor odnotował rekordowy zysk po opodatkowaniu w wysokości 841 mln USD, zwiększając przychody 1,9-krotnie do 89,1 mld USD.
Słowa kluczowe: