MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Niderlandy ograniczają odwierty gazu i ropy na lądzie

W piątek holenderski rząd poinformował, że kraj zaprzestanie poszukiwań nowych złóż ropy i gazu na lądzie, aby osiągnąć swoje cele klimatyczne i ograniczyć ryzyko sejsmiczne.

Niderlandy ograniczają odwierty gazu i ropy na lądzie
Eksploracja będzie ograniczona do podmorskich złóż gazu pod Morzem Północnym, które będą nadal potrzebne do ograniczenia zależności kraju od rosyjskiego gazu. Jak podał rząd, wiercenia na lądzie będą się odbywać wyłącznie na polach gazowych, których eksploracja jest już dozwolona, a nowe zezwolenia na odwierty na lądzie nie będą już wydawane.

Wiceminister górnictwa Hans Vijlbrief powiedział, że gaz jest nadal potrzebny, gdy jest potrzeba przejścia na zrównoważone paliwa energetyczne, ale ropa nie jest już potrzebna do zagwarantowania dostaw energii do gospodarstw domowych.

Niderlandy przez dziesięciolecia były jednym z głównych dostawców gazu w Europie dzięki ogromnemu polu Groningen na północy kraju. Jednak produkcja gazu została tam w ostatnich latach zmniejszona do minimum, aby ograniczyć ryzyko sejsmiczne w regionie i ostatecznie ma się zakończyć w przyszłym roku.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy