Shell Franczyza

Harbour Energy zwalnia pracowników

Harbour Energy, jedna z największych firm naftowych i gazowych w Wielkiej Brytanii, planuje redukcję personelu. Ma to związek ze wzrostem podatku dochodowego od nieoczekiwanych zysków.

Harbour Energy zwalnia pracowników
Rząd Wielkiej Brytanii wprowadził w maju 25 proc. podatek od nieoczekiwanych dochodów spółek naftowych i gazowych. Od 1 stycznia 2023 roku jego wielkość została zwiększona do 35 proc. Spółka wyjaśniła, że właśnie ten podatek sprawił, że jest ona zmuszona do ponownej oceny skali działalności w Wielkiej Brytanii ze względu na wzrost podatku dochodowego.

Liczba pracowników Harbor Energy w Wielkiej Brytanii wynosi około 1500. Nie podano jeszcze, ilu z nich mają dotyczyć zwolnienia. Firma wcześniej ostrzegała, że nałożenie podatku od nieoczekiwanych dochodów doprowadzi do ograniczenia inwestycji w produkcję węglowodorów na Morzu Północnym.

W marcu zeszłego roku londyńskie Centrum Badań Ekonomicznych i Biznesowych opublikowało raport, w którym ostrzegało, że Wielkiej Brytanii grozi największy spadek poziomu życia od lat pięćdziesiątych w wyniku europejskiego kryzysu energetycznego.
Słowa kluczowe:
XVI Spotkanie Branży Paliwowej