Wzrost wydobycia na dużych obszarach naftowych i gazowych w USA

Produkcja ropy w głównych regionach wydobywczych w Stanach Zjednoczonych, w których znaczną część produkcji stanowi ropa łupkowa, wzrośnie w lutym w porównaniu z bieżącym miesiącem o 76 tys. baryłek dziennie, czyli o 0,8 proc., do 9,375 mln baryłek. Taka prognoza została przygotowana przez Energy Information Administration (EIA).

Wzrost wydobycia na dużych obszarach naftowych i gazowych w USA
Łącznie produkcja w Basenie Permskim wzrośnie o 30 tys. do 5,635 mln baryłek dziennie, w Bakken - o 20 tys., do 1,226 mln, w Anadarko - o 11 tys., do 442 tys. baryłek dziennie. Na złożu Niobrara produkcja wzrośnie o 8 tys. baryłek do poziomu 683 tys. baryłek dziennie.

Oczekuje się, że z Eagle Ford będzie płynęło o 4 tys. baryłek więcej – łącznie 1,213 miliona baryłek, podczas gdy w Appalachach produkcja ma wzrosnąć o 3 tys. do 139 tys. baryłek dziennie. Na złożu Haynesville produkcja nie ulegnie zmianie i wyniesie 37 tys. baryłek dziennie.

EIA spodziewa się również ogólnego wzrostu wydobycia gazu ze wszystkich tych złóż o 466 milionów stóp sześciennych w lutym, do 96,656 miliardów stóp sześciennych dziennie.

Według danych EIA, łączna liczba działających odwiertów na rozpatrywanym obszarze USA w grudniu wzrosła w porównaniu z listopadem o 40, do 4577.
Słowa kluczowe:
Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu