Wyciek z rurociągu w Wirginii

Wyciek oleju napędowego zmusił największego amerykańskiego operatora rurociągów Colonial Pipeline do wstrzymania eksploatacji rurociągu, który transportuje paliwa do północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, informuje Bloomberg.

Wyciek z rurociągu w Wirginii
Colonial Pipeline jest operatorem systemu rurociągów w USA, transportującym dziennie 2,5 miliona baryłek benzyny, oleju napędowego, paliwa do silników odrzutowych i innych produktów rafineryjnych. Podano, że wyciek był spowodowany awarią sprzętu. W rezultacie około 60 baryłek oleju napędowego wyciekło z rurociągu i dostało się do zbiornika wody burzowej w zakładzie firmy w pobliżu Danville w Wirginii.

Tym razem nie podano powodu awarii, ale warto wspomnieć, że 7 maja 2021 roku dokonano cyberataku, w wyniku którego wstrzymano pracę w zakresie dostarczania paliwa dla około 45 proc. populacji wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Rynek amerykański był w szoku, ponieważ problemy dotknęły 2 główne nitki systemu transportu ropy naftowej o przepustowości 2,5 mln baryłek dziennie. Wówczas firma zapłaciła hakerom okup.