MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!
Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu

Amerykańskie rezerwy strategiczne ropy naftowej coraz mniejsze

Zapasy strategiczne ropy naftowej w USA spadły w zeszłym tygodniu o 8,4 mln baryłek do 434,1 mln baryłek, najniższego poziomu od października 1984 r. – wynika z danych Departamentu Energii USA (DoE) opublikowanych w poniedziałek.

Amerykańskie rezerwy strategiczne ropy naftowej coraz mniejsze
Uwolnienie ze Strategic Petroleum Reserve (SPR) w tygodniu zakończonym 9 września było najbardziej skokowym spadkiem od maja. Na rynek popłynęło około 6,3 miliona baryłek ropy słodkiej i około 2 milionów baryłek ropy kwaśnej.

Prezydent Joe Biden w marcu ustalił plan wypuszczania z SPR 1 miliona baryłek dziennie w ciągu sześciu miesięcy, aby uporać się z wysokimi cenami paliw w USA, które przyczyniły się do gwałtownej inflacji.

W zeszłym tygodniu administracja Bidena poinformowała, że rozważa potrzebę dalszych uwolnień SPR po zakończeniu obecnego programu w październiku. Analityk Paul Sankey uważa jednak, że administracja Bidena ma mniejsze szanse na uwolnienie baryłek z SPR po październiku, jeśli benchmarkowe kontrakty terminowe na ropę nadal będą spadać. W zeszłym tygodniu 50-dniowa średnia krocząca cen w USA i Europie spadła poniżej 200-dniowej średniej kroczącej.

Departament Energii zaproponował uzupełnienie SPR poprzez umożliwienie mu zawierania kontraktów na zakup ropy w nadchodzących latach po stałych, ustalonych cenach. Administracja powiedziała, że wierzy, że plan pomoże zwiększyć krajową produkcję ropy naftowej.
Grupa Muszkieterów poszukuje dostawców paliw i autogazu na rok 2023

Pozostałe aktualności

Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
Miejska stacja paliw we Włocławku ma powstać na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Jej budową zajmie się spółka PGK „Saniko”. Pierwotne plany zakładały, że stacja powstanie jeszcze w 2022 roku, ale wiadomo, że projekt ma opóźnienie.
W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
MOL, po przejęciu 410 stacji paliw należących do Lotosu zapowiedział, że planuje niezwłocznie wprowadzić swoją markę na rynek polski.
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Przewoźnik Ryanair podpisał w czwartek umowę z firmą Shell na dostawy zrównoważonego paliwa lotniczego. Linie chcą ograniczyć emisje, ale już wiadomo, ze nie będą w stanie sprostać wstępnym założeniom realizacji do 2030 roku 12,5 proc. lotów przy udziale zrównoważonego paliwa.
Polska dostarczy ropę do niemieckiej rafinerii
Polska dostarczy ropę do niemieckiej rafinerii
Jest porozumienie podpisane przez niemieckiego ministra gospodarki Roberta Habecka i polską minister klimatu Annę Moskwę w kwestii dostawy ropy nierosyjskiej przez Gdańsk do rafinerii w Schwedt w Brandenburgii, która jeszcze do niedawana należała do rosyjskiego Rosnieftu.
PKN Orlen odebrał 200. dostawę LNG
PKN Orlen odebrał 200. dostawę LNG
Do terminalu w Świnoujściu dostarczono dwusetną dostawę skroplonego gazu ziemnego LNG. To 75 tys. ton LNG, które trafiły do gazoportu z USA. Do tej pory łącznie wpłynęło ok. 21 mld m sześc. gazu ziemnego.
Atom w portfolio Orlenu
Atom w portfolio Orlenu
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział w czwartek, że spółka planuje za trzy lata wybudować pierwszy SMR w Polsce.