Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Eni chce energii z wiatru

e-petrol.pl
2021-11-04 / 10:16
Eni chce energii z wiatru

Włoska firma naftowo-gazowa Eni poinformowała, że przejmuje 20 proc. udziałów w projekcie parku wiatrowego Dogger Bank C, współpracując z Equinor i UK SSE Renewables.

Dogger Bank C to trzecia faza projektu największej na świecie farmy wiatrowej na Morzu Północnym. Moc każdej fazy to 1,2 GW. Produkcja energii będzie realizowana sekwencyjnie, pierwsza faza rozpocznie się w 2023 roku, kolejne dwie - odpowiednio w 2024 i 2025 roku. Dogger Bank Park wygeneruje wystarczającą ilość odnawialnej energii elektrycznej, aby zaspokoić 5 proc. zapotrzebowania Wielkiej Brytanii, co odpowiada za popyt generowany przez 6 milionów gospodarstw domowych.

Zamknięcie transakcji finansowania projektu spodziewane jest w pierwszym kwartale 2022 roku. Po zakończeniu transakcji SSE Renewables będzie miało 40 proc. we wszystkich trzech fazach projektu, Equinor również 40 proc., a Eni 20 proc.

Claudio Descalzi, dyrektor generalny Eni, powiedział, że dzięki tej transakcji koncern przyspiesza strategię rozwoju energii odnawialnej i rozszerza obecność na rynku energii wiatrowej w Europie Północnej, jednym z najbardziej obiecujących i stabilnych rynków na świecie.

W tym roku spółka Eni podjęła decyzję o połączeniu pionu energii odnawialnej i segmentu detalicznego. Dołączenie do projektu Dogger Bank C pozwoli firmie szybciej zmierzać w kierunku jej celów w zakresie energii odnawialnej.
Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.