Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Nowe norweskie koncesje dla PGNiG i Lotosu

e-petrol.pl
2021-01-20 / 09:36
Nowe norweskie koncesje dla PGNiG i Lotosu

W ramach corocznej rundy koncesyjnej (APA 2020) norweskie Ministerstwo Ropy Naftowej i Energii przyznało cztery koncesje spółce PGNiG. Grupa Lotos otrzymała natomiast trzy nowe koncesje.

Z komunikatu Ministerstwa Ropy Naftowej i Energii wynika, że łącznie 30 spółek otrzymało 61 koncesji produkcyjnych zlokalizowanych na Morzu Północnym (34 koncesje), Morzu Norweskim (24) i na Morzu Barentsa (3 koncesje). Norweskie ministerstwo nagrodziło nimi aplikacje najlepiej przygotowane pod względem geologicznym i technicznym.

Paweł Majewski, prezes PGNiG powiedział, że nowe obszary w pobliżu posiadanych już przez spółkę złóż mogą kryć kolejne zasoby możliwe do odkrycia i zagospodarowania. Ponadto, bliskość produkujących już złóż i działającej infrastruktury ma realny wpływ na zmniejszenie kosztów eksploatacji w przypadku ewentualnego nowego odkrycia.

Obecnie, po wyniku najnowszej rundy koncesyjnej, portfel Lotos Norge w Norwegii wynosi 29 koncesji.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.