Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu

Nie będzie gigantycznej fuzji

Pomiędzy Halliburton oraz Baker Hughes miało dojść do fuzji, tymczasem prace nad nią zostały wstrzymane, bowiem urzędnicy obawiali się duopolu w branży usług dla sektora naftowego.

Nie będzie gigantycznej fuzji
Transakcja wyceniana na 28 mld dol. spotkała się z licznymi wątpliwościami urzędów antymonopolowych w USA oraz w Unii Europejskiej. Jak podał BiznesAlert.pl, Halliburton oraz Baker Hughes poinformowały o wstrzymaniu prac nad fuzją tych, jednych z największych na świecie firm świadczących usługi serwisowe dla branży naftowej. 

Halliburton ogłosił przejęcie Baker Hughes w listopadzie 2014 roku. To druga, a Baker Hughes trzecia co do wielkości na świecie, firma świadcząca usługi dla branży wiertniczej. Połączenie dwóch podmiotów miało poprawić konkurencyjność i rzucić wyzwanie liderowi branży jakim jest koncern Schlumberger. W efekcie – zdaniem urzędników – mogło doprowadzić do pojawienia się duopolu w branży usług serwisowych w USA. Koncerny o przerwaniu prac nad fuzją poinformowały 1 maja w pisemnym oświadczeniu.