Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji

Kariera dla specjalistów od gazu łupkowego

polskielupki.pl
2014-08-22 / 09:40
Kariera dla specjalistów od gazu łupkowego

Na początku przyszłego roku 120 młodych inżynierów będzie uczyć się technik wydobycia gazu łupkowego na platformach wiertniczych.

Koszt ich zagranicznych praktyk i szkoleń w wiodących ośrodkach technologii eksploatacji oraz rozpoznawania tego surowca wyniesie ok. 16 mln zł.

Konkurs na staże w łupkach wpisuje się we wspieranie kształcenia nowoczesnych kadr dla gospodarki, które realizujemy już m.in. poprzez Program TOP 500 Innovators oraz Brokerzy Innowacji. 

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego poinformowało w komunikacie, że w Polsce brakuje fachowców zajmujących się eksploatacją gazu łupkowego. W związku z tym resort będzie wspierać kształcenie kadr specjalizujących się w wydobyciu tego surowca. 

Młodzi inżynierowie, doktoranci oraz absolwenci geofizyki, górnictwa, geologii inżynierskiej i inżynierii naftowej już na początku 2015 r. wyruszą w 30-40 osobowych grupach na kilkutygodniowe staże i szkolenia. Część z nich po powrocie do Polski zostanie edukatorami - nabytą wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu wydobycia gazu łupkowego będą przekazywać na macierzystych uczelniach.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.