Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji

Branża łupkowa czeka na przepisy

polskielupki.pl
2014-04-04 / 09:40
Branża łupkowa czeka na przepisy

Przyjęty przez rząd projekt łupkowych ustaw nadal nie może przebić się dalej w legislacyjnej ścieżce. Powodem są poprawki zgłoszone do nowelizacji prawa górniczego i geologicznego przez różnych ministrów.

W „Rzeczpospolitej” dziś czytamy, że firmy poszukujące ropy i gazu wciąż nie mają pewności co do warunków ich działalności w Polsce.

Rzecznik resortu środowiska Paweł Mikusek wyjaśnia, że po podjęciu decyzji przez Radę Ministrów eksperci z Ministerstwa Środowiska wspólnie z prawnikami z Rządowego Centrum Legislacji dopracowują ostateczne brzmienie przepisów. Jak tylko dokument będzie gotowy, zostanie przedstawiony opinii publicznej i przekazany do Sejmu. Nie wiadomo jednak kiedy może to nastąpić.

Wiadomo, że w zgłoszonych uwagach resort finansów domagał się m.in., aby wpływy z opłat koncesyjnych były dzielone tak jak dotychczas, czyli 40 proc. dla budżetu państwa i 60 proc. dla samorządów. Uwagi zgłosiło też Rządowe Centrum Legislacji. Dotyczyły one m.in. przekształcania, przeniesienia i przedłużania koncesji oraz kwalifikacji firm mogących otrzymać koncesje.

Więcej na temat spóźniającej się do Sejmu ustawy łupkowej dziś na ekonomicznych stronach „Rzeczpospolitej”.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.