Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software

Prawo łupkowe musi zachęcać inwestorów

polskielupki.pl
2014-02-27 / 09:57
Prawo łupkowe musi zachęcać inwestorów

We wtorek rząd ma się zająć projektem zmian w prawie geologicznym i górniczym. Bartłomiej Mayer na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” pisze dziś, że to już ostatnia chwila na nowelizację przepisów, aby zatrzymać łupkowych inwestorów w Polsce.

W dzienniku czytamy, że obecnie w Polsce są zaledwie 93 czynne koncesje łupkowe, a jeszcze rok temu było ich 113. Międzynarodowe koncerny zainteresowały się polskimi złożami gazu łupkowego, ale aby chciały tu zainwestować i zostać na dłużej przepisy powinny być jasne i przyjazne. 

W porównaniu z ubiegłym rokiem ubyło 20 koncesji, niebawem ważność straci kolejnych 40 pozwoleń na poszukiwania i nie ma pewności, że znajdą się chętni na to, by przejąć wolne pozwolenia. 

Mapa aktualnych koncesji na gaz łupkowy na Forsal.pl, a więcej informacji na temat koncesji w dzisiejszym wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej”.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.