Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji

Polskie odwierty w tyle?

polskielupki.pl
2014-01-21 / 09:52
Polskie odwierty w tyle?

Po serii niepowodzeń w sferze poszukiwań polskiego gazu łupkowego i odpływie zagranicznych inwestorów, rząd podjął decyzje o poprawkach do obecnego projektu ustawy łupkowej. Czy to jednak pomoże?

Marcin Zięba, dyrektor naczelny Organizacji Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego, stwierdził podczas konferencji Shale Gas World Europe, że jeśli nie zwiększymy konkurencyjności Polski w obszarze wydobycia gazu łupkowego, inwestorzy mogą udać się do innych krajów. 

Zdaniem specjalistów najpilniejszą kwestią jest obecnie dostosowanie i poprawa tych regulacji , które już istnieją i które mają największy wpływ na tempo, zakres oraz ocenę prac poszukiwawczych. Niezbędne jest dopasowane ich do potrzeb i specyfiki polskiej eksploracji produkcji oraz przemysłu łupkowego.

O ciekawym wątku wspomniał podczas konferencji Dyrektor Naczelny 3Legs - Kamlesh Parmar. Wyjaśnił, że w czasie, w którym w Polsce powstało 49 odwiertów, w Pensylwanii wywiercono ich 1607.

Słowa kluczowe: 3legs, OPPP-W, Zięba Marcin

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.