Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Wygasają koncesje łupkowe

polskielupki.pl
2013-10-23 / 09:19
Wygasają koncesje łupkowe

Do końca przyszłego roku wygaśnie co druga koncesja na poszukiwania gazu łupkowego w Polsce. „Dziennik Gazeta Prawna” ustalił, że firmy operujące w tym segmencie nie zrezygnują z poszukiwań.

W tym roku skończy się ważność 12 licencji wydanych firmom przez Ministerstwo Środowiska kilka lat temu. A już w 2014 r. wygasnąć ma kolejnych 40. „Dziennik Gazeta Prawna” podaje, że jeśli spółki ich nie przedłużą, to połowa spośród 105 wydanych dotąd koncesji łupkowych wróci do resortu, a to mogłoby oznaczać zahamowanie poszukiwań.

Gazeta ustaliła, że prawdopodobnie liczba wydanych do tej pory koncesji może się zmniejszyć, ale większość z wygasających licencji będzie odnowionych.

Przeszkodą na drodze do szybkiego wydobycia gazu łupkowego w Polsce jest brak regulacji prawnych dotyczących opodatkowania wydobycia oraz przyszłego systemu koncesyjnego. To sprawia, że część spółek spowolnia prace poszukiwawcze i wciąż się waha w sprawie przedłużenia licencji. 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.