Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Rumunia będzie poszukiwała gazu z łupków

polskielupki.pl
2013-05-24 / 09:51
Rumunia będzie poszukiwała gazu z łupków

Choć Rumunia nie musi poszukiwać nowych zasobów gazu, ma bowiem dość tego paliwa w złożach konwencjonalnych, to jednak rząd chce rozszerzyć poszukiwania z alternatywnych źródeł.

Rumuński minister energetyki Constantin Nita zapowiedział, że wkrótce rumuńska rządowa agencja ds. zasobów naturalnych ogłosi nowe przetargi na sprzedaż koncesji na poszukiwanie złóż w łupkach. Nita zapowiedział, że decyzję o wydobyciu gazu rząd Rumunii uzależnia od wyników poszukiwań złóż.

Jak podał Reuters, na razie taką koncesję w Rumunii ma tylko amerykański koncern Chevron, który w tym miesiącu zapowiedział, że przeprowadzi badania sejsmiczne 2D na terenach w pobliżu Morza Czarnego oraz wiercenia poszukiwawcze.

Zdaniem amerykańskiej Agencji Informacji Energetycznej (EIA) łupki na terenie Rumunii, Węgier i Bułgarii mogą zawierać teoretycznie 538 mld m sześc. gazu. Taka ilość surowca wystarczyłaby na zaspokojenie potrzeb Rumunii przez 40 lat. 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu