Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Wspólne poszukiwania Lotosu i PGNiG

e-petrol.pl
2013-03-04 / 09:42
Wspólne poszukiwania Lotosu i PGNiG

Grupa Lotos i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo prowadzą intensywne negocjacje dotyczące wspólnych poszukiwań ropy naftowej i gazu ziemnego.

Prezes Lotosu Paweł Olechnowicz w wywiadzie dla poniedziałkowego „Parkietu” wyjaśnia, że negocjacje dotyczą współpracy na koncesjach lądowych należących do PGNiG. Są to zarówno koncesje na poszukiwania surowców występujących w złożach konwencjonalnych, jak i niekonwencjonalnych. 

Prezes Olechnowicz nie zdradza na jakim etapie są obecnie negocjacje z PGNiG. Obecnie spółki prowadzą wstępne analizy dotyczące realizacji poszczególnych projektów i to od ich wyników będą zależały dalsze decyzje.

W Polsce Lotos posiada koncesje jedynie na morzu, natomiast PGNiG tylko na lądzie – przypomina prezes. Liczba posiadanych przez gazowy koncern koncesji przekracza możliwości spółki – dlatego też powstał pomysł współpracy z Lotosem.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Polecamy

Najnowsze wiadomości

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.