Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

PKN Orlen kupi ropę, a sprzeda ciężki olej opałowy

e-petrol.pl
2019-03-25 / 09:42
PKN Orlen kupi ropę, a sprzeda ciężki olej opałowy

PKN Orlen poinformował w piątek, że zawarł umowę z Saudi Aramco Products Trading Company, spółką saudyjskiego koncernu Saudi Aramco, na mocy której może sprowadzić do ok. 800 tys. ton ropy w ciągu 6 miesięcy. Saudyjska spółka, w ramach odrębnej umowy, zakupi ciężki olej opałowy z Orlen Lietuva.

Informując w piątek o nowej umowie na dostawy saudyjskiego surowca PKN Orlen podkreślił, iż jest to ważny krok gwarantujący stabilność dostaw do europejskich rafinerii koncernu. PKN Orlen zaznaczył też, że "poprzez litewską spółkę z Grupy Orlen wzmacnia strategiczną współpracę z Saudi Aramco, także w zakresie handlu ciężkim olejem opałowym.

Orlen napisał, że umowy ze spółką córką Saudi Aramco to nowa forma współpracy dwustronnej polegającej na dostawie surowca i odbiorze gotowych produktów. Takie działania w ocenie koncernu wynikają przede wszystkim z globalnych uwarunkowań, w tym ze zwiększonego popytu na gotowe produkty naftowe, m.in. diesla.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu