Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Prezes Orlenu zapowiada spadki cen paliw

e-petrol.pl
2019-01-09 / 09:54
Prezes Orlenu zapowiada spadki cen paliw

Choć w ostatnich dniach na giełdach naftowych surowiec drożeje, to prezes PKN Daniel Obajtek uważa, że w najbliższych dniach należy spodziewać się dalszych obniżek cen paliw na stacjach benzynowych należących do koncernu.

W ocenie prezesa PKN Orlen przy sprzyjającej sytuacji makroekonomicznej, tendencja obniżkowa utrzyma się też w przyszłości. W wypowiedzi dla PAP Obajtek dodał także, że w Polsce średnie ceny paliw nadal należą do najniższych w Europie.

W przypadku oleju napędowego koncern obserwuje zwiększony popyt, co tłumaczy dynamicznym wzrostem gospodarki, a ponieważ, rafinerie w kraju są w stanie pokryć ok. 73 proc. zapotrzebowania na ten produkt, to konieczny jest import diesla. W przypadku benzyn, popyt na to paliwo jest mniejszy, wobec czego Orlen i Lotos są w stanie zaspokoić niemal całe krajowe zapotrzebowanie.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu