Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Nowe złoże gazu w Wielkopolsce

e-petrol.pl
2018-08-10 / 09:51
Nowe złoże gazu w Wielkopolsce

PKN Orlen i PGNiG odkryły nowe złoże gazu w Wielkopolsce. Wyniki testu produkcyjnego potwierdzają bardzo dobrą wydajność odwiertu.

Według PKN Orlen, nowe złoże położone jest na terenie wspólnego obszaru projektowego Płotki w Wielkopolsce na koncesji Śrem-Jarocin. Płocki koncern poinformował w czwartkowym komunikacie, że możliwości produkcyjne złoża oszacowano na 50 mln metrów sześc. gazu rocznie.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie spółki powiedział, że obszar Wielkopolski należy do jednych z najbardziej perspektywicznych regionów Polski pod kątem poszukiwań złóż gazu ziemnego. Pozytywny wynik uzyskany w trakcie testu potwierdza, że założona przez koncern strategia w obszarze wydobycia sprawdza się. 

PKN Orlen zapowiedział, że w najbliższych tygodniach PGNiG oraz Orlen Upstream, spółka z Grupy Orlen, będą realizować wspólnie wiercenie otworu Komorze-3H/S1.  
PKN Orlen przypomniał, że PGNiG, który jest operatorem na obszarze projektowym Płotki, posiada 51 proc. udziałów, a Orlen Upstream, z pozostałą częścią udziałów, pełni funkcję partnera.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu