MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Orlen udanie zaczął rok

W pierwszym kwartale tego roku skonsolidowany zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej PKN Orlen wyniósł 9 mld złotych, wobec 2,77 mld złotych w analogicznym okresie 2022 r.

Orlen udanie zaczął rok
Skonsolidowane przychody spółki ze sprzedaży w okresie styczeń-marzec tego roku wyniosły 110 270 mln zł wobec 45 447 mln zł rok wcześniej. Ten ponad dwukrotny wzrost to efekt wyższych wolumenów sprzedaży osiągniętych dzięki konsolidacji Grupy Lotos i Grupy PGNiG oraz wzrostu notowań produktów rafineryjnych. 

Rafinerie z Grupy Orlen wykorzystywały 90 proc. mocy i przerobiły w raportowanym okresie 9,5 mln ton ropy (wzrost o 1,3 proc. r/r).

Europejska sieć stacji Grupy Orlen powiększyła się w I kwartale br. o 244 obiekty, głównie w Polsce i na Węgrzech i obejmowała na koniec marca 3122 lokalizacje. W segmencie detalicznym płocki koncern odnotował spadek marży paliwowej na wszystkich rynkach, a jego wolumeny sprzedaży były porównywalne do ubiegłego roku – wzrost zanotowano w przypadku benzyn (+4 proc.) i autogazu (+3 proc.). Spadła za to sprzedaż oleju napędowego (-3 proc.).


Zwiększ swoją widoczność i sprzedaż w międzynarodowej sieci UTA!