MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Daniel Obajtek dalej będzie kierował Orlenem

PKN Orlen poinformował w czwartek, że Minister Aktywów Państwowych powołał Daniela Obajtka na członka zarządu nowej trzyletniej kadencji, a rada nadzorcza powierzyła mu funkcję prezesa zarządu PKN Orlen.

Daniel Obajtek dalej będzie kierował Orlenem
PKN Orlen

Orlen w komunikacie prasowym przypomniał, że Daniel Obajtek jest prezesem zarządu i dyrektorem generalnym PKN Orlen od 6 lutego 2018 roku. Wcześniej, od 2017 do lutego 2018 roku, pełnił funkcję prezesa zarządu Grupy Energa S.A. Wcześniej w latach 2016–2017 kierował Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od lipca 2016 do lutego 2018 był członkiem rady nadzorczej spółki Lotos Biopaliwa. Od czerwca 2016 do lutego 2018 był przewodniczącym Rady Nadzorczej Dalmor S.A.

W informacji o tym, że Danel Obajtek będzie nadal prezesem Orlenu przypomniano, że w ostatnich latach stworzył on silną multienergetyczną firmę, lidera w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki zrealizowanym w 2022 roku przejęciom Grupy Lotos i PGNiG, a wcześniej Energi, Ruchu czy Polska Press dzisiaj Grupa Orlen posiada potencjał do realizacji wielomiliardowych inwestycji wzmacniających bezpieczeństwo i niezależność energetyczną Polski a nawet Europy Środkowej.

Daniel Obajtek złożył pisemne oświadczenie, że nie wykonuje i z chwilą objęcia stanowiska Prezesa Zarządu PKN Orlen S.A. na nową kadencję nie będzie wykonywać innej działalności będącej konkurencyjną wobec PKN Orlen, ani też nie jest i nie będzie wspólnikiem konkurencyjnych spółek cywilnych, osobowych, kapitałowych, nie uczestniczy i nie będzie uczestniczyć w innych konkurencyjnych osobach prawnych jako członek ich organów.
Słowa kluczowe:
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy