MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Polska będzie blokować unijne regulacje dot. silników spalinowych

Włochy i Polska sprzeciwiły się porozumieniu zawartemu w weekend między Brukselą a Berlinem, które z zakazu sprzedaży nowych aut z silnikiem spalinowym zwolniłoby wyłącznie pojazdy napędzane e-paliwem.

Polska będzie blokować unijne regulacje dot. silników spalinowych
Urzędnicy, pod warunkiem zachowania anonimowości, przekazali portalowi Euronews, że w Bułgaria i Rumunia wstrzymały się od głosu podczas dyskusji na szczeblu ambasadorów. W poniedziałek Polska Agencja Prasowa napisała, że minister klimatu i środowiska Anna Moskwa zapowiedziała, że Polska wraz z innymi państwami będzie nadal blokować unijne regulacje dotyczące samochodów z silnikami spalinowymi. Minister oceniła, że zaproponowane odejście od stosowania silników spalinowych od 2035 r. jest nierealne.

Komisja Europejska i Niemcy ogłosiły w sobotę, że osiągnęły porozumienie w sprawie odblokowania kluczowego punktu planu klimatycznego UE, dotyczącego emisji CO2 z samochodów. Złagodzony ma być przepis o zakazie stosowania silników spalinowych po 2035 roku. Anna Moskwa oceniała także, że nowe rozwiązania dotyczące silników spalinowych dziś są dla wielu państw europejskich bardziej marzeniem, niż rzetelną analizą i prognozą tego rynku.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy