Shell Franczyza

Orlen szykuje się do zwiększenia liczby stacji i rozbudowy sieci automatów

W 2030 r. liczba stacji Orlen w Europie Środkowej ma zwiększyć się do 3 500. Oprócz szeregu inwestycji, jakie są zapisane w strategii Orlenu, spółka planuje jeszcze w tym roku zbudować sieć 4 tys. automatów paczkowych.

Orlen szykuje się do zwiększenia liczby stacji i rozbudowy sieci automatów
Segment detaliczny jest ważny dla koncernu – uważa Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, ponieważ stanowi jego wizytówkę, a ponadto generuje systematycznie rosnącą sprzedaż, w tym pozapaliwowych produktów i usług. Orlen wierzy, że sieć stacji będzie istnieć cały czas, ale zmienią się ich uwarunkowania i potrzeby klienta. Orlen chce być jednak do tych zmian dobrze przygotowany.

W rozmowie z agencją ISBnews prezes Orlenu Daniel Obajtek powiedział, że spółka planuje podwojenie liczby automatów paczkowych do 4 tys. sztuk do końca 2023 roku. Taka liczba dostępnych automatów wynika z potrzeby rozwoju usługi Orlen Paczka, która obejmuje stacje, punkty partnerskie oraz kioski Ruchu.

Koncern chce też rozwijać rozpoczęty w 2021 r. koncept punktów detalicznych, działających pod marką "Orlen w ruchu". Na razie w całym kraju działa ich 20 i w tym roku dołączą do nich kolejne.
Słowa kluczowe:
Zwiększ swoją widoczność i sprzedaż w międzynarodowej sieci UTA!