MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Spółki technologiczne Orlenu mają stabilne przychody

PKN Orlen poinformował w komunikacie, że obecnie stawia na dynamiczny rozwój spółek technologicznych. Dzięki przemyślanym inwestycjom na przestrzeni ostatnich pięciu lat temu takie podmioty jak Orlen Projekt i Orlen Serwis osiągają obecnie stabilne przychody, zwiększają skalę działalności – podał koncern.

Spółki technologiczne Orlenu mają stabilne przychody
Orlen zaznaczył, że przed 2015 r. firmy technologiczne były niedoinwestowane, a obecnie dzięki nakładom i przemyślanej strategii rozwoju tego typu usług na przestrzeni ostatnich lat, Orlen Projekt i Orlen Serwis są dynamicznie rozwijającymi się firmami z rocznymi przychodami na poziomie kilkuset milionów złotych.

Jak wskazał PKN Orlen, duże znaczenie w rozwoju obu podmiotów miała podpisana przez nie w 2019 r. umowa współpracy, która pozwala na efektywne projektowanie i wykonanie prac inwestycyjnych oraz minimalizację ryzyka cenowego, harmonogramowego i realizacyjnego, wynikającego z zatrudniania podmiotów zewnętrznych. Umowa obejmuje zakład produkcyjny PKN Orlen w Płocku, Anwil we Włocławku i zakład Orlen Południe. Jak wskazał koncern, inną ważną umową dla spółek technologicznych w Grupie była współpraca podpisana w ubiegłym roku przez Orlen Projekt i Orlen Centrum Serwisowe. Dzięki niej spółki realizują projekty na terenie zakładu produkcyjnego w Płocku oraz w innych obiektach należących do Grupy Orlen. 
Słowa kluczowe:
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy