Shell Franczyza

Dlaczego są wysokie ceny paliw na stacjach?

Biuro prasowe PKN Orlen, odnosząc się do słów przewodniczącego PO Donalda Tuska, który w poniedziałek zarzucał utrzymywanie w Polsce wysokich cen paliw podało, że PKN jest tylko jedną z wielu firm oferujących paliwa, a ponadto ceny paliw w kraju są jednymi z najniższych w Europie.

Dlaczego są wysokie ceny paliw na stacjach?
Szef PO Donald Tusk podczas poniedziałkowego spotkania z wyborcami w Pabianicach (woj. łódzkie) powiedział, że "od wielu miesięcy Polacy płacą jedną z najwyższych cen w Europie na stacjach benzynowych, więc wy, kupując tę benzynę składacie się na zysk dla Orlenu i na możliwości zakupu ropy od Putina w roku, w którym trwa agresja rosyjska na Ukrainę".

W podobnym duchu wypowiadał się podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zorganizowanej na jednej z warszawskich stacji benzynowych Orlen, lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

Biuro prasowe PKN Orlen zareagowało na te wypowiedzi i podało, że ceny benzyny i oleju napędowego w Polsce są jednymi z najniższych w Europie, a wypowiedź Donalda Tuska oceniło jako nieprawdziwą o charakterze manipulacji. PKN Orlen podkreślił, że po połączeniu z Lotosem udział w rynku hurtowym wynosi ok. 65 proc. Płocka spółka napisała, że PKN Orlen działa więc na konkurencyjnym rynku i to rynek wyznacza cenę paliw.
Słowa kluczowe: