Naftoserwis z Grupy PERN podał gdzie badał rurociągi

Naftoserwis w 2022 r. przeprowadził pięć inspekcji rurociągów, w tym w Polsce, a także w Belgii, na Słowacji i w Niemczech. Spółka podała, że sprawdzenie stanu technicznego magistrali w Belgii i na Słowacji przeprowadzono na zlecenie TD Williamson UK LTD.

 Naftoserwis z Grupy PERN podał gdzie badał rurociągi
W Polsce badaniem stanu technicznego objęto w 2022 r. rurociąg łączący bazy magazynowe w Ostrowie Wielkopolskim i Wrocławiu na odcinku 105 km oraz rurociąg na trasie 215 km między rafinerią PKN Orlen w Płocku a bazą magazynową w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak podała spółka, w ramach zleceń zagranicznych wykonano inspekcję rurociągu Belgian Pipeline Organisation, na odcinku 35 km Melsbroek-Beauvechain, zapewniającego w ramach NATO dostawy paliwa lotniczego dla baz myśliwców taktycznych. Z kolei na Słowacji sprawdzono stan techniczny rurociągu Slovnaft - słowackiego operatora z grupy kapitałowej MOL na trasie 69,7 km między rafinerią w Bratysławie a bazą magazynową Klacany.

Według spółki, w 2022 r. wykonano również inspekcję rurociągu w Niemczech, a badaniem stanu technicznego objęto odcinek 2,13 km magistrali MVL w Schwedt.
 
Słowa kluczowe:
Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu
Pozostałe aktualności
Niedobory na francuskich stacjach paliw

Niedobory na francuskich stacjach paliw

Na skutek trwających od ponad dwóch tygodni strajków w rafineriach w regionie Paryża już co trzecia stacja benzynowa ma problemy z dostępnością paliwa.

Iran będzie finalizował inwestycje w przemyśle naftowym

Iran będzie finalizował inwestycje w przemyśle naftowym

Według irańskiego kalendarza (rozpoczętego 21 marca) irańskie kierownictwo planuje w tym roku zakończyć ponad 10 projektów w dziedzinie petrochemii - poinformował o tym w środę na spotkaniu z pracownikami przemysłu naftowego wiceminister ropy naftowej i dyrektor wykonawczy Irańskiej Narodowej Spółki Naftowej (NIOC) Morteza Shahmirzai.

CNOOC na dużym plusie

CNOOC na dużym plusie

Największa chińska spółka zajmująca się wydobyciem ropy i gazu ziemnego - CNOOC, podwoiła swój zysk netto w 2022 r. głównie za sprawą rosnących cen energii – poinformowało biuro prasowe chińskiej firmy.

Możliwe przerwy w dostawach ropy z Kurdystanu

Możliwe przerwy w dostawach ropy z Kurdystanu

W środę, po zatrzymaniu północnego rurociągu eksportowego, zaistniała konieczność zamknięcia lub ograniczenia produkcji z trzech projektów wydobywczych w pół-autonomicznym regionie Kurdystanu w północnym Iraku. Możliwe są dalsze przerwy w produkcji.

Rosnieft znacząco zwiększy dostawy do Indii

Rosnieft znacząco zwiększy dostawy do Indii

Rosnieft i Indian Oil zawarły porozumienie w sprawie zwiększenia dostaw ropy do Indii, rozszerzenia listy dostarczanych produktów ropopochodnych oraz rozliczeń.