Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji

Bliżej finalizacji fuzji Orlenu z Grupą Lotos?

e-petrol.pl
2021-11-25 / 09:57
Bliżej finalizacji fuzji Orlenu z Grupą Lotos?

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapewnił, że płocki koncern jest zdecydowanie bliżej niż dalej finalizacji fuzji z Grupą Lotos.

Obajtek powiedział, że w rozmowach nadal pozostaje więcej niż dwóch potencjalnych partnerów i to właśnie ze względu na ich potrzeby i konieczność pozyskania zgód korporacyjnych, potrzebny był dodatkowy czas na negocjacje. Zdaniem prezesa PKN to dowód na to, że ten proces jest bardzo zaawansowany, praktycznie na etapie końcowym, inaczej Komisja Europejska nie wydałaby zgody na ponowne przedłużenie terminu.

Dodatkowo bardzo ważne jest też porozumienie ze związkami zawodowymi, w odniesieniu do pracowników, którzy opuszczą grupę kapitałową po realizacji środków zaradczych.

W połowie listopada Komisja Europejska przełożyła termin na realizację środków zaradczych przy fuzji PKN Orlen i Grupy Lotos do 14 stycznia 2022 r.


Słowa kluczowe: fuzja Lotosu i Orlenu

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.