Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Zyski ze sprzedaży paliw mogą spaść

e-petrol.pl
2021-11-16 / 09:56
Zyski ze sprzedaży paliw mogą spaść

Rząd wprowadzi ograniczenie marż narzucanych na paliwa przez stacje benzynowe i rafinerie – poinformowała stacja RMF FM. Informacja ta doprowadziła do przeceny akcji Orlenu i Lotosu.

Reporterzy RMF FM ustalili, że jednym z elementów tarczy antyinflacyjnej, nad którą pracuje rząd, ma być ograniczenie możliwości czerpania zysków ze sprzedaży paliw. W materiale Krzysztofa Berendy opublikowanym na stronach stacji czytamy, że rząd ma zaproponować mechanizm, który będzie skierowany wobec wszystkich podmiotów zajmujących się paliwami. Koszty tej operacji mają zostać podzielone solidarnie. Może to oznaczać, że rząd szykuje rozwiązanie, które zakłada ograniczenie marż narzucanych przez stacje benzynowe i rafinerie.

W niedzielę premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w bieżącym tygodniu rząd ma zaprezentować szczegóły dotyczące tarczy antyinflacyjnej, która ma zacząć obowiązywać w grudniu.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.