Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Nowy system dystrybucji LNG w Trójmieście

e-petrol.pl
2021-10-07 / 09:49
Nowy system dystrybucji LNG w Trójmieście

Instytut Morski Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zamówił pojazd, który będzie pełnił rolę mobilnej stacji tankowania skroplonego biogazu (bio-LNG) lub gazu ziemnego (LNG). W przyszłym roku pojazd ma być dostępny w Trójmieście.

Paliwo LNG transportowane jest wielkimi statkami, a następnie klasycznymi cysternami. Powstająca mobilna stacja ma nieco zmienić system dystrybucji LNG. W Trójmieście powstanie dodatkowo mobilny punkt – pojazd o masie dopuszczalnej wynoszącej do 3,5 tony, który umożliwi zastosowanie LNG jako alternatywnego źródła energii na większą skalę, poprzez sprzedaż i dostarczenie małych ilości paliwa lokalnym, detalicznym odbiorcom, m.in. w transporcie publicznym, małym jednostkom pływającym, zakładom produkcyjnym czy biurowcom.

Dzięki innowacyjnej stacji uwolniony zostanie potencjał LNG dla części rynku, która do tej pory nie miała możliwości korzystania z tego źródła energii.

Projekt jest realizowany przez ośmiu partnerów z Polski, Niemiec i Litwy, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.