Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

W Sławkowie ciężarówka uderzyła w zbiornik z gazem

e-petrol.pl
2021-07-30 / 09:43
W Sławkowie ciężarówka uderzyła w zbiornik z gazem

Przez niemal całą noc ze środy na czwartek nieprzejezdny był fragment drogi krajowej nr 94 w Sławkowie (woj. ślaskie). Straż pożarna starała się zabezpieczyć wyciek gazu z uszkodzonego zbiornika na stacji benzynowej.

W nocy z 28 na 29 lipca, doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Kierowca samochodu ciężarowego zatrzymał się przy ulicy Strzemieszyckiej, by odpocząć. Z nieznanych przyczyn jego samochód zjechał z miejsca parkingowego, przejechał przez cztery pasy drogi DK94 i uderzył w zbiornik gazu na stacji Orlen.  

Ewakuowano 2 osoby – pracowników stacji. Okoliczni mieszkańcy zostali poinformowani o możliwości ewakuacji z domów; najbliższe zabudowania znajdują się w odległości 350 m od stacji.

Tuż przed godziną 3 zagrożenie zostało opanowane, zakręcono zawór przy zbiorniku. Po godz. 5 odblokowano ruch na drodze krajowej nr 94.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.