Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Planowana przerwa w dostawach ropy naftowej rurociągiem Przyjaźń do Polski

e-petrol.pl
2021-06-10 / 09:35
Planowana przerwa w dostawach ropy naftowej rurociągiem Przyjaźń do Polski

Operator białoruskiej sekcji rurociągu Przyjaźń – spółka Homeltransnafta wstrzymała w środę w południe dostawy ropy naftowej do Polski.

Wstrzymanie tłoczeń ropy z Białorusi jest zgodne z przekazanym przez Transnieft miesięcznym harmonogramem do PERN i do klientów w Polsce i Niemczech - poinformowała rzeczniczka PERN Katarzyna Krasińska.

Powodem są zaplanowane wcześniej prace remontowe, a przestój w dostawach ma potrwać 96 godzin.

PERN poinformował, że ponowne wznowienie tłoczeń zaplanowane jest 12 czerwca. Spółka dodala, że operacje w systemie PERN są realizowane na bieżąco z zapasów handlowych zgromadzonych przez klientów oraz dostaw morskich.

Rzeczniczka dodała, że przerwy technologiczne w dostawach ze wschodu, trwające 1-3 dni, są rutynowe i występują praktycznie w każdym miesiącu, o czym PERN jest informowany w ramach miesięcznych planów dostaw. W podobnym trybie PERN uzgadnia ze swoimi klientami ewentualne ograniczenia w dostawach z uwagi na planowane prace na własnej infrastrukturze.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.