Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Dodatkowy podatek podbije ceny paliw?

e-petrol.pl
2021-01-22 / 09:41
Dodatkowy podatek podbije ceny paliw?

Eksperci Konfederacji Lewiatan uważają, że podatek od sprzedaży detalicznej, obowiązujący od początku 2021 r., obciąży nie tylko sieci marketów, ale też m.in. przedsiębiorców prowadzących detaliczną sprzedaż paliw silnikowych i apelują do rządu o wyłączenie sprzedaży paliw z nowego podatku.

Zdaniem Lewiatana, podatek od sprzedaży detalicznej, który obowiązuje od początku bieżącego roku, obejmuje nie tylko sieci handlowe, ale również sieci stacji benzynowych, co najprawdopodobniej doprowadzi do wzrostu cen benzyny i oleju napędowego. W celu przeciwdziałania kolejnej podwyżce kosztów tankowania, Konfederacja Lewiatan, zaapelowała do rządu o wyłączenie sprzedaży paliw spod nowej daniny.

Eksperci podkreślają, że obecnie już ponad 50 proc. ceny detalicznej benzyny i oleju napędowego stanowią opłaty paliwowa i emisyjna, a także akcyza i podatek VAT. W efekcie – po wprowadzeniu tzw. podatku od marketów – stacje będą musiały płacić daninę w dużej części od sprzedaży, na którą i tak już znaczny wpływ mają inne podatki i opłaty.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.