Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Stacje na MOP-ach chcą obniżek opłat za dzierżawę terenu

e-petrol.pl
2020-11-18 / 09:51
Stacje na MOP-ach chcą obniżek opłat za dzierżawę terenu

Czas pandemii, pracy zdalnej i zachęty do pozostania w domach sprawiają, że spada ruch na drogach. Jak pisze Adam Woźniak w ‘’Rzeczpospolitej’’, w trudnej sytuacji znalazły się stacje paliw działające w Miejscach Obsługi Podróżnych zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych.

Konfederacja Lewiatan zwróciła się w poniedziałek o pomoc dla operatorów stacji paliw do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oraz Ministerstwa Infrastruktury. Chodzi o obniżenie lub zawieszenie na czas zagrożenia epidemicznego czynszów za dzierżawę nieruchomości pod stacje. Lewiatan podkreślił w apelu, że spadek frekwencji na stacjach doprowadził do gwałtownego pogorszenia warunków prowadzenia biznesu, m.in. ze względu na wysokie koszty stałe, utrzymanie pracowników czy podatki. Z kolei ograniczenie oferty restauracyjnej tylko do sprzedaży na wynos i zmniejszenie zakupów w sklepach przy stacjach paliw obniżyło dochody także sprzedaży pozapaliwowej, szczególnie ważnych dla branży. 
Słowa kluczowe: MOP, opłata za dzierżawę

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.