Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Pionier branży biopaliw z kolejnymi zarzutami

e-petrol.pl
2020-09-16 / 09:42
Pionier branży biopaliw z kolejnymi zarzutami

Menedżerowi znanemu z pracy dla Aleksandra Gudzowatego, Grzegorzowi Ś. prokuratora postawiła kolejne zarzuty. Część z nich to rezultat nagrań dokonanych przez jego współpracowników.

Z informacji „Pulsu Biznesu" wynika, że śledztwo białostockiego wydziału Prokuratury Krajowej, w którym Grzegorz Ś.podejrzany jest o zagarnięcie kilkusetmilionowego majątku Tomasza Gudzowatego, syna i spadkobiercy jednego z najbogatszych Polaków, wciąż się rozrasta. Zeznania obciążające znanego menedżera zaczynają składać jego najbliżsi współpracownicy.

Śledczy z Białegostoku ustalili, że w latach 2014-19 wokół Bartimpeksu funkcjonowała zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się popełnianiem przestępstw na szkodę skupionych w holdingu spółek biopaliwowych i spirytusowych, takich jak Wratislavia Bio, Krakus i Akwawit. Gangiem miał kierować właśnie Grzegorz Ś., który od 2011 r. zarządzał firmami z grupy Bartimpeksu, a od 2013 r., po śmierci Aleksandra Gudzowatego, także spółką matką.

Teraz w śledztwie przeciwko Grzegorzowi Ś. pojawiły się nowe wątki. Dziennik „Puls Biznesu” napisał, że kilku bliskich współpracowników menedżera, z obawy przed odpowiedzialnością karną, nagrało rozmowy z nim i przekazało nagrania prokuraturze. Złożyli też zeznania obciążające Grzegorza Ś., które pozwoliły na postawienie mu kolejnych zarzutów. Oprócz głównego podejrzanego, za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zarzuty usłyszało też troje współpracowników Grzegorza Ś.: Dominik D., Dominik P. i Magdalena P.  

Więcej na ten temat w środowym wydaniu „Pulsu Biznesu”.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.